Egyensúlytréning cégeknek

Miért kell a munka-magánélet egyensúly témával foglalkoznia egy cégnek?

 

Tomas Sedlacek cseh közgazdász szerint közel az idő, amikor a digitális világból kémleljük a való világot, úgy, mint ahogyan most az erdőbe megyünk kikapcsolódni, kirándulni. A mesterséges intelligencia, a robotok, az adatvezérelt technológiák terjedése átalakítja a munkaerőpiacot. Ahogy fogalmaz “Az egész életünket, a figyelmünket egy ilyen lakható Sohaországba fogjuk áttelepíteni.” 

De még nem tartunk itt. Az emberek nagy része az év végi fogadkozás alkalmával a családot szeretné előtérbe helyezni, s nem a digitális eszközeit, nem az okostelefont, a tabletet. Szerencsére.

A home office terjedése, az igény arra a munkavállalók részéről, hogy otthonról dolgozhassanak, vagy más esetben digitális nomádként, bárhonnan, akár egy kávézóból vagy a világ túloldaláról, mind mind azt erősíti, hogy változnak a munkakörülmények, az elvárások. Ma már Home Office Konferencián hangoznak el a legjobb gyakorlatok a témában, ahol már a 4 napos munkahét bevezetéséről is hallhattak a résztvevők.

Lazulunk vagy feszülünk?

Sok munkaadó kételkedik abban, hogy a home office ugyanolyan hatásos, mint az irodában végzett munka. Ez személyiségfüggő. Aki az irodában fegyelmezetten dolgozik, az otthon is így fog tenni. S aki nem…  Mindenesetre sok az olyan alkalmazott, vagy akár cégvezető is, aki a céges telefont még a késő esti órákban is képes felvenni. A Samsung a magyarok mobilhasználati szokásai című kutatásából kiderül, hogy a felnőttek 73%-a ítéli fontosnak a hívásokat, és veszi fel a telefont. A kamaszok ebben fegyelmezettebbek!? Csak 53% tart fontosan egy hívást. A Samsung egy másik kutatásából viszont az is kiderül, hogy a munkavállalók 73%-a még mindig a munkahelyén érzi magát a legproduktívabbnak, tehát nagy aggodalomra nincs ok. Azért is igaz ez, mert az okostelefonok által a munkatársaink gyakorlatilag non-stop elérhetőek. Nemcsak otthon, hanem ingázás közben is tudnak munkát végezni és végeznek is. “A technológiai fejlődésnek köszönhetően a munkavállalók 40 százaléka sokkal elkötelezettebbnek érzi magát a saját munkája iránt mint 5 évvel ezelőtt. 51 százalékuk nyilatkozta, hogy jelentősen könnyebben tud együttműködni a más-más helyszínen dolgozó kollégáival.” Mindezt összevetve lehet, hogy többet dolgoznak, mint a kötelező napi 8 óra?

Hol a határ?

A kutatásban megkérdezettek elmondták, hogy jobban szeretnék, ha éles határ lenne a munka és a magánélet között. Miért? Az európai munkavállalók 38%-a érzik magukat stresszesebbnek a határok összemosódása miatt. A megkérdezettek 60%-a tudatosan tesz azért, hogy a munka és a magánélet elkülönüljön egymástól.

Az Ön munkavállalói beletartoznak ebbe a csoportba? Ismerik, használják azokat az eszközöket, technikákat, amivel a két szféra elkülöníthető? Ön szerint lehetne hatékonyabb a munkavégzésük?  Eléggé kipihenten, feltöltődve érkeznek a munkahelyükre? Koncentrációs képességük megfelelő, munkájuk eredményes? 


Ha Ön olyan cégvezető, aki

  • emberekkel dolgozik együtt nap mint nap,
  • olyan céget vezet, ahol a munkavállalók eleve ki vannak téve a digitalizáció veszélyeinek, mert folyamatosan számítógép előtt ülnek,
  • olyan céget vezet, ahol a magántelefon használat megengedett,
  • szeretné megtartani az alkalmazottait, csökkentve a fluktuációt,
  • szem előtt tartja az emberi értékeket,
  • szeretné munkavállalói stresszfaktorát csökkenteni,
  • szeretne munkavállalói egészsége érdekében a tudatos mobilhasználattal kapcsolatban információkat kapni,
  • cége hatékonyságára törekszik, úgy, hogy azt szeretné, munkavállalói a munkahelyükön feleslegesen nem mobiloznának, hanem koncentráltan dolgoznának és a munkahelyen kívül pedig feltöltődnének,

várom megkeresését, hogy bemutathassam Önnek, miről szól pontosan a Digitális Egyensúlytréning. Elér a +36 20 556 97 97 -es telefonszámon hétköznap 17.00 és 19.00 óra között. Korlátlanul az alábbi űrlapon, vagy emailben.